Browse By

Rękodzieło formą zarobku

rękodzieło
 
Pracownik wykonujący pracę, którą lubi, jest zdecydowanie bardziej wydajny. Każdy z nas o tej zasadzie z pewnością wie. Ponadto wykonywanie pracy, którą lubimy, która daje satysfakcję, jest nie tylko przyjemniejsze, ale daje poczucie realizacji samego siebie.
 
 
Z większą radością wstaje się do pracy, podejmuje nowe zadania, a także rozwija się w danym kierunku. Poszukiwanie pracy idealnej nie należy do zadań najprostszych. Problemy są dwa: ludzie tak naprawdę nie wiedzą, co chcieliby robić, a drugi problem to brak wiary we własne umiejętności, jak i możliwości.
 
Jak rozwiązać powyższe problemy?
 
Warto zająć się po prostu tym, co robimy najlepiej.
 
W Polsce wiele osób zajmuje się rękodziełem. Przyjmuje on wielorakie formy. Każde dzieło, które wychodzi spod rąk ludzkich, jest nie tylko niepowtarzalne, ale również jakościowe, wykonane z wielką pasją i zaangażowaniem.
 
Dlaczego zatem na tym nie zarabiać?
 
Dlaczego ludzie blokują samych siebie, skoro posiadają predyspozycję, umiejętności nie wspominając o talencie czy pomyśle. Blokowanie tkwi w ludziach. Nie potrafią doceniać swojej pracy. Z góry zakładają, że ich przedmioty są za drogie, nieopłacalne dla osób trzecich, niewystarczająco ładne.
Zakładają brak zainteresowania, bojąc się jednocześnie krytyki. Skoro potrafimy wyliczyć, ile chcemy zarabiać na godzinę w danym zakładzie pracy, wkładając w powierzone obowiązki czas, pracę, wysiłek, umiejętności, dlaczego nie potrafimy ocenić siebie.
Wycenianie rękodzieła nie jest trudne, obliczasz nakład finansowy na materiały i narzędzia, czas włożony w wykonanie plus zdolności.
Jeśli obraz będzie kosztował 100 zł, to go sprzedaj za 100 zł, a nie za 50 zł. Zaniżenie cen swojego dzieła jest niedopuszczalne, niszczysz bowiem w ten sposób rynek swój, jak i innych osób, które z tego żyją.
 
Pamiętaj o jednej zasadzie: zarobić można na wszystkim.
 
Problemem jest jednak brak wiary w samego siebie. Będąc bez pracy lub wykonując pracę, której zwyczajnie nie lubimy, która nas w pewien sposób niszczy, warto zainwestować w samego siebie.
 
Rękodzieło jako działalność gospodarcza może okazać się całkiem dobrym interesem. Tylko pytanie, czy Ty chcesz zarabiać na siebie i docenić siebie, czy dawać bogacić się innym.
 
Przekonasz się, że jeśli umiejętnie wykorzystasz swoje zdolności, będziesz mógł dołączyć do grona osób, którym się to udało.
Masz możliwość połączenia pracy w domu z obowiązkami. Pytanie tylko czy dasz sobie szansę?
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 3 =