Browse By

Kilka sprawdzonych sposobów na sukces w pracy


W pracy każdy z nas oczekuje szacunku do własnej osoby, przyjaznej atmosfery, godziwego wynagrodzenia i sukcesów. Dobra wiadomość jest taka, że sukces zależy w dużej mierze od nas i naszego nastawienia wobec kariery.
 
Tajemnica sukcesu tkwi w kilku prostych krokach:
 
1) Przekonaj innych, że jesteś im potrzebny.
 
Znajdź coś, czego nie potrafią robić inni i rób to, najlepiej jak potrafisz. Może na początku nie będzie się tobie to opłacać, ale w dłuższej perspektywie na pewno zostanie zauważone i docenione.
 
2) Miej cel.
 
Wszyscy chcemy mieć pracę, którą uwielbiamy, ale nie zawsze jest to możliwe, przynajmniej nie od razu. Jeśli pracujesz poniżej swoich kwalifikacji lub masz tymczasową pracę, nie rezygnuj z doskonalenia się w tym, co docelowo chcesz robić w życiu. Korzystaj z kursów, wykorzystuj czas wolny, aby rozwijać się w wymarzonym zawodzie. Weź pod uwagę staże, praktyki i wolontariat.
 
3) Nieustannie poszerzaj grono swoich znajomych.
 
Nie przepuszczaj okazji, aby poznać kogoś nowego. Regularnie uczęszczaj na spotkania i nie bój się podejść do osób, które mogą pomóc Ci w rozwijaniu cenionych przez ciebie umiejętności. Utrzymuj dobry kontakt ze wszystkimi.
 
4) Masz głos? Wykorzystuj go.
 
Często chowamy się w czterech ścianach lub za ekranem monitora komputerowego. Nie bój się wyjść z kąta i powiedzieć na głos swoje zdanie lub podzielić się swoimi pomysłami z resztą zespołu, nawet jeśli jesteś nowy i masz mniejsze doświadczenie od swoich kolegów. Miej na uwadze, że szef i bardziej doświadczeni koledzy też kiedyś byli na twoim miejscu i pewnie by na nim zostali, gdyby nie wykazali się inicjatywą i siłą przebicia.
 
5) Bądź przygotowany.
 
Każdy dzień jest pełen niespodzianek i nieoczekiwanych zdarzeń, tak samo dzień w pracy. Nigdy w 100 % nie opieraj się na planie A i miej w zapasie awaryjny plan B. W ten sposób w czasie kryzysu i nieprzewidzianych zdarzeń nie stracisz głowy i zachowasz spokój. Będziesz przygotowany.
 
6) Znajdź mentora.
 
Mentor to nie jest osoba, dla której pracujesz, tylko osoba, która przede wszystkim jest twoim przyjacielem. To może być osoba, która cię wprawia do pracy i ma dużo większe doświadczenie od ciebie, a do tego jest najlepszym nauczycielem.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seven + fourteen =