Browse By

Franczyza — pomysł na biznes

 
 
W dzisiejszym świecie ludzie coraz częściej rezygnują z pracy na etacie, podejmując jednocześnie trud oraz ryzyko prowadzenia własnej firmy.
 
Niewątpliwie takie rozwiązanie niesie za sobą wiele plusów takich jak:
 
brak przełożonego, który nieustannie nas kontroluje,
daje możliwość realizowania własnej strategi rozwoju firmy,
zmusza nas często do podnoszenia własnych kwalifikacji,
daje możliwość osiągnięcia ponadprzeciętnych zarobków.
 
Niestety należy pamiętać również o minusach tej formy zatrudnienia.
 
W dzisiejszych realiach w wielu branżach mamy do czynienia z ogromną konkurencją, z istną walką o klienta. W tej sytuacji nie posiadając doświadczenia bądź odpowiedniego wsparcia często jesteśmy skazani na klęskę.
Rozwiązaniem może okazać się bogata oferta franczyzowa.
Wiele przedsiębiorstw, które posiadają silną i ugruntowaną pozycję na rynku chętnie nawiąże współpracę z osobami ambitnymi, chcącymi spróbować sił we własnym biznesie.
 
W zamian za opłatę licencyjną oraz udział w przyszłych zyskach franczyzodawca udostępni swoją wiedzę (know-how) na temat prowadzenia danego biznesu, pomoże dobrać odpowiednią lokalizację firmy, bądź zadba o wystrój lokalu.
Ponadto przez cały okres trwania umowy franczyzowej możemy liczyć na wsparcie centrali w kwestiach, z którymi sami nie możemy sobie poradzić.
 
Franczyza jest niewątpliwie ogromną szansą dla osób przedsiębiorczych, chcących próbować sił we własnym biznesie. W zamian za odstąpienie od części zysków ograniczamy znacząco ryzyko niepowodzenia naszego biznesu, jednocześnie realizując się w roli przedsiębiorcy.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + fourteen =