Browse By

Błędy, które popełniamy w trakcie szukania pracy.

 
 
Szukanie pracy to trudne zadanie, a częste niepowodzenia mogą powodować spadek pewności siebie. Dlatego warto zrewidować sposoby szukania pracy i wprowadzić niezbędne poprawki, aby zwiększyć swoje szanse na sukces i dobrą pracę.
 
1. Nie jesteś dostatecznie aktywny.
 
Jeżeli myślisz że szukanie pracy to proste zajęcie, możesz się grubo rozczarować. Szukanie pracy to też praca, im intensywniejsza tym wyniki są bardziej obiecujące. Czasem trzeba się dokształcić, zanieść osobiście CV, zamiast przesyłać je mailem, a nawet rozważyć zmianę zawodu, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.
 
2. Brak entuzjazmu.
 
Jeśli brakuje ci entuzjazmu i szczerej chęci do pracy, potencjalny pracodawca z pewnością to wyczuje i po prostu cię nie zatrudni. Każdy chciałby pracownika, który będzie zaangażowany w wykonywanie swoich obowiązków. Dlatego szukaj pracy, w której czujesz, że będziesz dobry i którą chętnie będziesz wykonywać.
 
3. Nie umiesz się sprzedać.
 
Jeśli istnieje moment, w którym każdy człowiek musi wiedzieć jak się sprzedać, to z pewnością jest to czas szukania pracy i rozmów kwalifikacyjnych. Musisz wiedzieć jak podkreślać swoje atuty i rekompensować niedostatki wiedzy i pewności siebie. Pamiętaj, pracodawca ma prawo szukać dla siebie najlepszych pracowników.
 
4. Złe CV.
 
Dobrze napisane CV to klucz do znalezienia pracy. Jeśli już na etapie tego pierwszego kroku pokażesz się ze złej strony, robiąc w CV błędy ortograficzne, zapominając o klauzuli lub przedstawiając nieskładnie dane na swój temat, to marnujesz niepotrzebnie szansę na to, aby pracodawca zaprosił cię na rozmowę kwalifikacyjną. CV musi być treściwe, bezbłędne i czytelne dla rekrutera. Przede wszystkim w zwięzły sposób przedstawiać dotychczasowe wykształcenie i doświadczenie zawodowe.
 
5. Nie spodobałeś się pracodawcy.
 
Możesz być najlepszym kandydatem na dane stanowisko, a i tak nie dostaniesz tej pracy, jeśli pracodawca najzwyczajniej w świecie cię nie polubił. Aby zrobić dobre wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej, ważne są już pierwsze minuty. Postaraj się być otwarty, szczery i sympatyczny. Słuchaj uważnie pytań i odpowiadaj na nie z namysłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + thirteen =