Browse By

9 oznak, że masz fajną pracę.

 
 
 
Czasem nie jest łatwo określić czy praca, którą wykonujemy, jest dla nas korzystna. Oto 9 oznak, które powinny nieco rozjaśnić tę kwestię.
 
Jeśli z większością poniższych punktów nie będziesz mógł się zgodzić, to najwidoczniej nadszedł czas, aby poszukać innej pracy.
 
1. Budzisz się pełen entuzjazmu.
 
Jeśli lubisz swoją pracę, po przebudzeniu jesteś zwykle pełen energii i gotowy na to, co przyniesie nowy dzień.
 
2. Cieszysz się z nowych wyzwań.
 
Jesteś żywo zainteresowany pojawiającymi się w pracy zadaniami i zastanawiasz się jak najlepiej je wykonać. Pogłębianie wiedzy w zawodzie, który wykonujesz, nie jest dla ciebie męczarnią.
 
3. Promieniejesz.
 
W chwili kiedy wchodzisz do miejsca pracy, czujesz, że jesteś u siebie. Uśmiechasz się do współpracowników, bo dobrze się czujesz w ich towarzystwie.
 
4. Czas szybko mija.
 
Jeśli masz wrażenie, że czas szybko mija, nie zerkasz co rusz na zegarek, żeby sprawdzić, ile jeszcze czasu zostało do wyjścia z pracy. To znaczy, że jesteś w dobrym miejscu.
 
5. W pracy przyjemnie spędzasz czas.
 
Większość ludzi stuka się w czoło, kiedy opowiadasz im, że lubisz spędzać czas w pracy. Najlepiej się czujesz w godzinach pracy i niemal ze smutkiem z niej wychodzisz, bo wiesz, że będziesz się nudził.
 
6. Jesteś optymistyczny.
 
Kiedy gonią was terminy, a stres wśród kolegów w pracy rośnie, to ty jesteś tym, który wszystkich motywuje i zapewnia, że wszystko zakończy się powodzeniem.
 
7. Cele firmy są twoimi celami.
 
Jest dobrze, jeśli sukcesy firmy są też twoimi osobistymi sukcesami. Jeśli praca, którą wykonujesz, daje ci satysfakcje i powód do dumy to znaczy, że jesteś właściwym człowiekiem na właściwym miejscu.
 
8. Współpraca zamiast rywalizacji.
 
Kiedy w firmie zamiast niezdrowej rywalizacji panuje atmosfera efektywnej współpracy, wszyscy są zadowoleni, bardziej produktywni i mniej zestresowani.
 
9. Praca pozytywnie wpływa na inne aspekty życia.
 
Ludzie, którzy lubią swoją pracę, są bardziej spełnieni również w innych dziedzinach życia. Nie mają potrzeby wyładowywania swoich frustracji na najbliższych, przesypiają spokojnie noce i mają czas dla rodziny i przyjaciół. Emanują pozytywną energią, która przyciąga do nich innych.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

four − three =