Browse By

6 prostych trików, które pomogą wam zrelaksować się w pracy.

Żyjemy w coraz szybszym tempie. W pracy coraz więcej się od nas wymaga. 100% profesjonalizmu i efektywności. Nie łatwo sprostać wszystkim oczekiwaniom i do tego zachować spokój.

Oto 6 sprawdzonych trików, które pomogą szybko odreagować nadmiar stresu w pracy.
 

1)Łyk zielonej herbaty.
Zamiast odreagowywać stres na współpracownikach, zaparzcie sobie ulubioną herbatę, najlepiej zieloną. Jest zdrowa i zawiera taniny — substancje, które między innymi łagodzą napięcie, wywołane stresem.
 
2)Kostka czekolady.
Już jedna kostka czekolady ukoi wasze nerwy. Miejcie zawsze w swojej szafce tabliczkę gorzkiej czekolady. Reguluje ona poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu.
 
3)Łyżka miodu.
Zmniejszcie stres zdrową słodkością. Miód to nie tylko doskonały, naturalny antybiotyk. On również wpływa na nastrój i pracę mózgu, łagodząc depresyjne myśli i poprawiając nastrój.
 
4)Medytacja.
Nie musicie się izolować i zamykać w jakimś oddalonym od reszty zespołu miejscu, aby móc medytować. Badania pokazują, że nawet bardzo krótkie momenty ciszy i spokoju w ciągu dnia pomagają ukoić zszargane nerwy. Znajdźcie jakieś zaciszne miejsce w pracy, w którym będziecie mogli zamknąć oczy i skoncentrować się na świadomym oddychaniu.
 
5)Liczcie do 10.
Kiedy poczujecie, że jesteście bliscy płaczu i za chwilę pęknie wam głowa, spróbujcie powoli zacząć liczyć do 10, a jeśli to nie pomogło od razu, próbujcie ponownie, aż się nie uspokoicie. Możecie też policzyć do 100.
 
6)Automasaż.
Jeśli na horyzoncie nie zjawia się jakiś profesjonalny masażysta, co w pracy dość często ma miejsce. Spróbujcie wymasować się sami, począwszy od szyi i ramion, a kończąc na palcach dłoni, na których znajdują się punkty powiązane z nerwami. Taki masaż doskonale pomaga poradzić sobie z negatywnymi emocjami. Automasaż dłoni i palców jest szczególnie polecany dla osób, które w pracy sporo czasu spędzają, pisząc na klawiaturze komputera.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eighteen − 13 =