Browse By

5 sposobów jak dobrze zorganizować dzień pracy.

 
 
Ludzie sukcesu znani są z tego, że potrafią w doskonały sposób zarządzać swoim czasem. Jeśli pragniesz osiągnąć sukces w swojej profesji, musisz nauczyć się dobrze organizować swój dzień pracy.
 
Oto kilka wskazówek, które pomogą wam lepiej zarządzać sobą w czasie.
 
1) Wieczorem poświęć nieco czasu na zaplanowanie kolejnego dnia.
 
Zanim położysz się spać, upewnij się, że następny dzień masz dobrze zaplanowany i wypełniony realnymi do osiągnięcia celami. Zapisz w notesie lub kalendarzu listę zadań do zrobienia i określ czas potrzebny do ich wykonania.
 
2) Przy planowaniu uwzględnij ewentualne przeszkody.
 
Unikniesz nerwówki, jeśli w swoim planie uwzględnisz czas przeznaczony na odpoczynek i nieprzewidziane przeszkody. Jeśli zaplanujesz, że napiszesz artykuł między 08:00, a 08:45 będziesz sfrustrowany, jeśli w międzyczasie wydarzy się coś, co nie pozwoli Ci wypełnić w terminie zadania. Musisz pogodzić się z tym, że nie wszystko zawsze idzie zgodnie z planem, dlatego warto na każde zadanie, przeznaczyć więcej czasu niż faktycznie zakładamy, że będzie ono trwało.
 
3) Rozpocznij dzień od załatwienia czegoś ważnego.
 
Kiedy jesz obiad, zwykle zaczynasz od tego, co najmniej lubisz, a najlepsze kąski zostawiasz na koniec? Nie inaczej jest z załatwianiem codziennych spraw i obowiązków. Zawsze zaczynaj dzień od najtrudniejszego i najmniej przyjemnego zadania, a wszystko inne pójdzie jak z górki.
 
4) Korzystaj z aplikacji, które ułatwią Ci planowanie i zarządzanie czasem.
 
W dobie telefonów komórkowych i smartfonów możesz w kalendarzu i innych aplikacjach zapisać ważne zadania do wykonania w ciągu dnia, tygodnia, a nawet miesiąca. Warto korzystać z takich aplikacji, bo ułatwiają nasze życie i odciążają głowę.
 
5) Pogódź się z faktem, że nie wszystko zdążysz zrobić w jeden dzień.
 
Dzień ma określoną ilość godzin i nie jest rozciągliwy. Warto każdy większy projekt podzielić na mniejsze etapy i rozłożyć pracę na kilka dni, niż w pośpiechu przygotowywać go w jeden dzień lub – co gorsza – zarywać dla niego noc i narażać się na stres i niepotrzebne błędy.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 7 =