Browse By

3 powody, dla których warto podjąć pracę, która niekoniecznie jest naszą wymarzoną.

praca
Na pewno słyszeliście powiedzenie: ”Wybierz pracę, którą pokochasz, a nie przepracujesz w swoim życiu ani jednego dnia”. W teorii brzmi to cudownie, ale w dzisiejszych czasach trudno znaleźć pracę, która w 100 % będzie naszą pasją i jednocześnie zapewni nam godziwy byt.
 
Wielu z nas nie ma szczęścia wykonywać na co dzień wymarzonej pracy, co więcej jesteśmy często zmuszeni pracować na stanowiskach, które nie odpowiadają naszym kwalifikacjom i ambicjom. Mimo to nie warto rezygnować od razu z pracy, nawet jeśli nie spełnia ona naszych oczekiwań.
 
Warto natomiast, dopóki nie znajdziemy bardziej odpowiadającego zatrudnienia, wykorzystać maksymalnie miejsce pracy do rozwoju i nauki.
 
Oto kilka dobrych powodów, dla których nie zawsze warto wybrzydzać przy podejmowaniu pracy.
 
1) Wzbogacimy swoje CV.
 
Każda praca to nowe doświadczenie, które możemy wykorzystać do wzbogacenia naszego CV. Szczególnie jeśli niedawno skończyliśmy szkołę i nie mamy zbyt wielkiego doświadczenia zawodowego. Pracodawcy częściej zatrudniają osoby, które w momencie poszukiwania nowej pracy, pozostają zatrudnieni.
Pracując, zawsze rozwijamy zdolności, które mogą się nam przydać w późniejszym miejscu pracy. Poznajemy nowych ludzi i uczymy się funkcjonować w grupie różnych osobowości. Nabywamy również pewności siebie.
 
2) Przyjazna atmosfera i dobry szef.
 
Praca nie jest idealna, ale mamy dobrego szefa? To również świetny powód, aby zostać w danym miejscu pracy. Szef może być wymagający, ale jednocześnie może być sprawiedliwy i mądrze zarządzać zespołem. Jeśli dodatkowo wszyscy go szanują i lubią, a my mamy pewność, że nasza praca jest przez szefa doceniana i zostanie w odpowiedni sposób wynagrodzona, to możemy być pewni, że zawodowo jesteśmy w gronie nielicznych szczęśliwców.
 
3) Finanse.
 
Powód, dla którego większość podejmuje pracę to finanse. Większość z nas musi pracować, by zapewnić sobie byt. Dlatego, dopóki nie znajdziemy wymarzonej pracy, warto podejmować zatrudnienie, które niekoniecznie spełni nasze oczekiwania, ale przynajmniej zapewni stały przypływ gotówki. W międzyczasie zawsze możemy szukać lepszego zajęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + ten =